Nie będzie stał pusty

Wyremontowany budynek tzw. starego szpitala w końcu zapełnia się poradniami i oddziałami. Przez ostatni rok służył jako izolatorium a niedawno mówiło się, że powstanie tam medyczny hub dla rannych z Ukrainy.

Przebudowa budynku starego szpitala zakończyła się już w styczniu 2021 roku. Remonty pochłonęły ponad 17 mln zł a wyposażenie kolejne 10 milionów. Chociaż inwestycję planowano z myślą o stworzeniu ośrodka ortopedii z salami operacyjnymi i oddziałem rehabilitacji, to ostatecznie plany trochę się zmieniły. Ortopedia zostaje na swoim starym miejscu a do budynku wprowadzają się oddziały i poradnie.

– Na parter trafiła już cała poradnia rehabilitacyjna – mówi Mariusz Kowalczuk, zastępca dyrektora ds. administracyjnych w szpitalu w Chełmie. – Na pierwsze piętro przenieśliśmy tymczasowo oddział pulmonologii a na drugie piętro – oddział paliatywny.

W najbliższych tygodniach do budynku przeniesie się także Zakład Opiekuńczo-Leczniczy oraz oddział rehabilitacyjny, którego do tej pory w szpitalu nie było. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here