Nie było mocnych na Andrzeja Starżyńskiego

Tradycyjnie już w zawodach udział wzięły setki młodych biegaczy, którzy pokonywali trasę ze startem sprzed Bramy Krakowskiej i metą na stadionie lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego

Andrzej Starżyński i Ewa Jagielska wygrali sobotni 8. Półmaraton Solidarności na trasie Świdnik – Lublin. Ukrainiec od wielu lat mieszkający w Lublinie pokonał dystans 21,0975 km w godzinę, 7 minut i 46 sekundy. Reprezentantka Prefbet-Sonarol na mecie zameldowała się dziesięć minut później. Półmaraton ukończyło 457 biegaczy.

Starżyński uzyskał czas blisko o cztery minuty gorszy od rekordu trasy, jaki w 2015 roku ustanowił Kenijczyk Kiprono Metto.

– Pogoda dopisała. Myślę, że każdy uczestnik jest szczęśliwy, bo w końcu rozpoczęły się imprezy biegowe. Brakowało nam rywalizacji i kibiców – mówił na mecie zadowolony zwycięzca.

Sobotni 8. PKO Półmaraton Solidarności był głównym wydarzeniem 28. Biegu Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”. Tradycyjnie już w zawodach udział wzięły setki młodych biegaczy, którzy pokonywali trasę ze startem sprzed Bramy Krakowskiej i metą na stadionie lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego.

8. PKO Półmaraton Solidarności

Wyniki
kobiety: 1. (8. miejsce w klasyfikacji generalnej) Ewa Jagielska (Prefbet-Sonarol) 1:17:22, 2. (9.) Monika Kaczmarek (Asics Frontrunner Polska) 1:17:28, 3. (18.) Katarzyna Pobłocka-Głogowska (Ekonomik Maratończyk Lębork) 1:22:14, 4. (20.)Monika Brzozowska 1:22:25, 5. (26.) Aleksandra Jakubczak (Zamość) 1:24:32, 6. (30.) Magda Orłowska 1:26:25.
mężczyźni: 1. Andrzej Starżyński (Jmp Flowers UMCS Lublin) 1:07:48, 2. Przemysław Dąbrowski (Dąbrowski Team Agro-Metal Ostrołęka) 1:08:01, 3. Emil Dobrowolski (Ekonomik Maratończyk Lębork) 1:08:41, 4. Michał Biały (SKB Kraśnik) 1:13:02, 5. Andrzej Orłowski 1:13:53, 6. Krzysztof Lotek 1:14:12.

Na starcie do 8. Półmaratonu Solidarności na trasie Świdnik – Lublin stanęło blisko 500 zawodników i zawodniczek