Nie było mocnych na Perełki

Złote medalistki, zawodniczki Perełek: Kinga Wójcik, Martyna Brucka, Kornelia Zając, Karolina Szymańska, Weronika Bukowska, Zuzanna Tucka, Katarzyna Pasierbiewicz, Amelia Rachańczyk, Daniela Gałka i Maria Maciaszek

Młodziczki lubelskiego kobiecego piłkarskiego klubu Perły wygrały wojewódzki finał turnieju Halowa Mała Piłkarska Kadra Czeka, organizowanego przez Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych. W zawodach rozgrywanych w Opolu Lubelskim podopieczne trenera Jerzego Rejdycha odniosły komplet zwycięstw!


Dla Perełek, trenujących piłkę od roku pod okiem uznanego szkoleniowca, to największy dotychczas osiągnięty sukces. Wywalczyć złoto nie było jednak łatwo. Jak się później okazało, decydujące było pierwsze spotkanie, w którym lublinianki zmierzyły się z głównym pretendentem do tytułu mistrzowskiego, ekipą miejscowego UKS Dubler. Zespół prowadzony przez Grzegorza Starczynowskiego regularnie wygrywał dotychczas rozgrywki w województwie, a na szczeblu ogólnopolskim w ostatnich pięciu edycjach dwukrotnie stawał na podium, a najgorsze, szóste, miejsce zajął w finałach przed rokiem.

„Perełki” nie przestraszyły się faworytek i po niezwykle wyrównanej walce pokonały je 1:0. W kolejnych meczach lublinianki zwyciężyły ekipy z Nałęczowa 3:2, Grabowa Szlacheckiego 5:0, Huty Dąbrowa 1:0 i Starego Zamościa 3:0.

Lubelska drużyna zdobyła najwięcej goli w turnieju, aż 13. Bramkowym łupem podzieliły się: Danielcia Gałka (5), Amelia Rachańczyk (4), Maria Maciaszek (3) oraz Kornelka Zając.

Młode piłkarki Perły Lublin odebrały złote medale oraz puchar za wygranie w turnieju w Opolu Lubelskim z rąk Wacława Słomkowskiego, wiceprezesa Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Lublinie