Nie było mocnych na reprezentantów lubelskiego Sokoła

Ekipa lubelskiego Sokoła okazała się najlepsza w Pucharze Polski juniorów i kadetów w sumo. Podopieczni trenerów Krzysztofa i Rafała Boryców aż 21 razy stawali na podium, wygrali także klasyfikację zespołową zawodów.

21 medali, w tym aż sześć złotych zdobyli reprezentanci lubelskiego Sokoła, na co dzień uczniowie SP Nr 20 i Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego, w rozgrywanym w Siedlcach Pucharze Polski w sumo.

W kategorii kadetów na najwyższym stopniu podium stanęli: Karol Ostrowski (50 kg) i Kacper Berejowski (55 kg). Ponadto po dwa medale, srebrny i brązowy wywalczyli Oliwia Maziarz (45 kg i 50 kg), Krystian Michna (65 kg i open) oraz Oliwier Trześniak (75 kg i 85 kg).

W kategorii juniorów złoto zdobyli: Ireneusz Głowacki (55 kg), Regina Watras (60 kg), Wiktoria Chołodowska (65 kg) i Klaudia Michalak (70 kg, także trzecia w 65 kg). Dwukrotnie po srebro (60 i 65 kg) i raz po brąz (open) sięgnęła Dominika Buss. Srebro wywalczył Kacper Berejowski (55 kg), a brąz Krystian Michna (60 kg), którzy wystartowali również w wyższej kategorii wiekowej. Brązowe krążki na swoim koncie zapisali także Kinga Zawadzka (75 kg) i Sebastian Cieżko (100 kg i+100 kg)

Sokół bezapelacyjnie wygrał punktację klubową zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet.- Większość z naszych medalistów (zwycięzcy na pewno) kwalifikują się do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów – mówi tygodnikowi z zadowoleniem trener Krzysztof Boryc. BAS