Nie było mocnych na Wafle PL

Ekipa Wafle PL, zwycięzcy szóstego turnieju

Na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 52 na Felinie rozegrany został szósty turniej z cyklu piłkarskiego Pucharu Solidarności dla dzieci i młodzieży, organizowany przez Ognisko TKKF Omega. Spośród pięciu startujących zespołów tym razem najlepsza okazała się ekipa Wafle PL.

Zwycięzcy zanotowali w turnieju komplet wygranych, pokonując kolejno Bronowice 6:1, Omegę Przyjaciele 3:2, FC Michałki 8:0 i FC Buraki 3:2. Drugie miejsce zajęła drużyna FC Buraki, a trzecie Omega Przyjaciele.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Dominik Gruszka, a bramkarzem Patryk Krupa (obaj Bronowice). Tytuł króla strzelców wywalczył Filip Zalewski (Wafle PL), zdobywca 12 bramek.

Turniejowi towarzyszyły dwa turnieje rzutów karnych. W grupie starszej wystartowało 16 zawodników. W finale Gabriel Ptasiński pokonał 3:2 Patryka Błaszczaka. W grupie młodszej w gronie 18 piłkarzy najlepszy był Patryk Krupa, który w pojedynku o 1. miejsce zwyciężył 3:2 Michała Bodziachowskiego. MAG

Podziękowania

Za pośrednictwem „Nowego Tygodnia”, patrona medialnego piłkarskich zawodów dla dzieci i młodzieży, Ognisko TKKF Omega dziękuję za wsparcie sponsorom: Urzędowi Miasta Lublin i prezydentowi Krzysztofowi Żukowi, Zarządowi Regionu Środkowowschodniego NSZZ Solidarność, Fundacji „Ruch Solidarności Rodzin”, IPN Lublin, OLIMP TROFEA i MW Sport.