Nie dały Zagłębiu żadnych szans

Pszczółki nie dały żadnych szans CTL Zagłębiu Sosnowiec, beniaminkowi rozgrywek

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem u siebie CTL Zagłębia Sosnowiec. O sobotnim zwycięstwie podopiecznych trenera Krzysztofa Szewczyka, drugim w obecnym sezonie Energa Basket Ligi Kobiet, zadecydowała koncertowa gra akademiczek na początku spotkania.

Po 10. minutach Pszczółki wygrywały z beniaminkiem rozgrywek już 34:13. Na początku drugiej kwarty przewaga gospodyń urosła nawet do 25 punktów (40:15)!

Najlepszą zawodniczką w lubelskim zespole była Martina Fassina, która uzbierała 15 punktów, 7 zbiórek oraz 5 asyst.

– Cieszymy się ze zwycięstwa, bo obawialiśmy się tego meczu. Szczególnie po ostatnim zwycięstwie Sosnowca z Wrocławiem. Powiedzieliśmy sobie, że musimy wyjść agresywnie w obronie i to w pierwszej połowie nawet dobrze funkcjonowało. Po zmianie stron zdecydowanie za dużo strat, nonszalancji. Cały zespół dał z siebie wszystko – mówił po sobotnim meczu Krzysztof Szewczyk, trener Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. MAG

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – CTL Zagłębie Sosnowiec 86:68 (34:13, 19:15, 24:22, 9:18)

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS: Fassina 15 (1×3, 7 zb.), O’Neill 14 (1×3), Milazzio 14 (2×3), Bertsch 13 (1×3), Kośla 10 (2×3), Poboży 8, Niedźwiedzka 5 (1×3), Pavel 3, Trzeciak 2
CTL Zagłębie: January 21 (8 zb.), Wallace 12, Stasiuk 11 (3×3), Czyżewska 8, Wojtala 5, Jasnowska 5, Rutkowska 2, Jasiulewicz 2, Vucković 2