Nie dopuszczać do takich sytuacji!

Na skrzyżowaniu dwóch dróg powiatowych w Sawinie zrobiło się niebezpiecznie. Rozrośnięte krzewy całkowicie zasłoniły znaki i nie wiadomo, kto ma pierwszeństwo.

Chodzi o ul. Chełmską w Sawinie, którą można pojechać prosto do Krobonoszy albo skręcić w prawo, w kierunku w Wierzbicy. Według naszego Czytelnika z gminy Sawin, problem jest bardzo poważny: – O ile miejscowi doskonale wiedzą, że droga z pierwszeństwem przejazdu wiedzie przez zakręt do Wierzbicy, o tyle przyjezdni często tu „głupieją”.

Nasz rozmówca często był świadkiem, gdy ktoś przejeżdżał autem prosto ul. Chełmską w kierunku Krobonoszy, nie zatrzymując się. – Od kilku dni jest jeszcze gorzej, bo znak „droga z pierwszeństwem przejazdu” jest niewidoczny. Krzewy przy drodze tak się rozrosły, że zasłaniają znaki. Tylko czekać aż dojdzie tu do tragedii! Służby drogowe nie powinny dopuszczać do takich sytuacji – uważa mieszkaniec gminy Sawin.

Diana Kasjan ze Starostwa Powiatowego w Chełmie powiedziała nam, że pracownicy wydziału infrastruktury otrzymali już informację o niebezpiecznych krzakach i mają je usunąć. Słowa dotrzymała. Dzień po naszej interwencji gałęzie zostały podcięte. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here