Nie ma mocnych na FC Buraki

Cztery zespoły wzięły udział w III Wiosennym Pucharze Solidarności organizowanym przez Ognisko TKKF Omega dla dzieci i młodzieży. Podobnie jak poprzednio, także i tym razem najlepszym spośród czterech drużyn okazała się ekipa FC Buraki.


Młodzi futboliści FC Buraki pokonali 10:3 FC Bez Nazwy, 7:3 Omegę Przyjaciele oraz 8:3 FC Maślaki. W finale, w którym zagrały dwie najlepsze drużyny po grach eliminacyjnych ponownie wysoko zwyciężyli Omegę Przyjaciele, tym razem 7:1.

W meczu decydującym o pierwszym miejscu w turnieju gole dla FC Buraki zdobyli: Robert Dankiewicz 4, Filip Zalewski 2 oraz Gabriel Ptasiński; dla pokonanych honorowe trafienie zaliczył Bartosz Tokarski.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Mikołaj Mazurek (Omega), a bramkarzem Szymon Paprocki (FC Bez Nazwy).

Strzelecka korona przypadła Oskarowi Jeżowi (FC Buraki), zdobywcy 10 goli.

– Za nami kolejny turniej, któremu towarzyszył piękna historia poznawana przez młodych piłkarzy. Tej wiosny od początku przypominam im o tym, co wydarzyło się 40 lat temu, czym był NSZZ Solidarność, jak ważne było podpisane w 1980 roku w Stoczni Gdańskiej przez Lecha Wałęsą najważniejsze porozumienie XX wieku, które zmieniło porządek polityczny świata i Europy, Polski.

Niech ci, których tam w 1980 roku nie było, oraz ci których jeszcze na świecie nie było mają najprawdziwszy przekaz pięknej historycznej prawdy, co się wtedy się wydarzyło. Niech przyszłe pokolenia głoszą światu, przekazują swoim dzieciom chwalą się, że to tu na naszej ziemi rozpoczęły się zmiany, które dały Polsce wolnoć i szacunek na całym świecie – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, organizator turnieju. MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here