Nie ma mocnych na Lublin!

Nie widać kresu dominacji reprezentacji Lublina w ogólnopolskim finale akcji „Z SKS-u do AZS-u”. Młodzi zawodnicy i zawodniczki z Koziego Grodu wygrali klasyfikację miast już po raz siódmy. W tegorocznej edycji okazali się najlepsi w futsalu (Lubelskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego) oraz koszykówce chłopców (V Liceum Ogólnokształcące). Zwycięstwo w finałach odniosły też siatkarki z IV LO w Białej Podlaskiej, najlepsze w lubelskich eliminacjach.

W emocjonującym turnieju koszykówki chłopców V Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie pokonało VIII Liceum Ogólnokształcące w Toruniu 20:18. W futsalu Lubelskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego wygrało trzy mecze i zanotowało jeden remis.

Młodzi sportowcy z lubelskiej ekipy odnosili także indywidualne zwycięstwa oraz zajmowali miejsca na podium w tenisie stołowym i ergometrze wioślarskim. W pierwszej konkurencji najlepsza była Agata Lipska, w drugiej na drugim miejscu uplasował się Sebastian Soból, a na trzecim Julia Jędrych.

Reprezentacja Lublina zgromadziła łącznie 37 punktów i wygrała po raz siódmy.

Drugie miejsca zajęły Katowice, a trzecia była Warszawa, mając na koncie po 31 punktów. Czwarty był Toruń (19), a piąte Opole (16). MAG

Zespół Lubelskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, złoci medaliści ogólnopolskiego turnieju z cyklu „ Z SKS-u DO AZS-u” w futsalu. Drużynę reprezentowali: Filip Wysmulski, Norbert Mianowany, Piotr Matyjaszczyk, Jan Matyjaszczyk, Maksymilian Żuber, Mateusz Chołaj, Patryk Grosiak, Kewin Paź, Kacper Połajdowicz oraz trener, nauczyciel wychowania fizycznego Sławomir Kotko.