Nie ma nudy! Ładniak realizuje marzenia

Szymon Ładniak i jego nowy volkswagen golf GTI TCR

Szymon Ładniak, młody lubelski kierowca, wystartuje w ostatni weekend lipca w Wyścigowych Mistrzostwach Strefy Centralnej FIA – CEZ w Grobniku w Chorwacji. 16-latek, który w tym sezonie z powodzeniem występował w Pucharze Clio Europy Środkowej, zasiądzie tym razem za kierownicą volkswagena golfa GTI TCR.


Lublinianin niedawno rozstał się z dotychczasowym swoim teamem BM Racing i związał z czeskim zespołem wyścigowym GT2 Motorsport z Brna. Ładniak z sukcesem zakończył jazdy testowe Golfem na torze w czeskim Moście.

– Było to wielkie wyzwanie! Ale też spełniłem jedno z marzeń – wsiadłem do nowego auta vw golf TCR! Plan wykonany w pełni i pomyślnie, a rezultat był świetny! – nasz młody kierowca pochwalił się wrażeniami z jazdy na swoim profilu na Facebooku.

Nowy team lublinianina podjął decyzję, że w ostatni weekend lipca wystartuje on w rundzie FIA – CEZ w Grobniku w Chorwacji. Jeden wyścig pojedzie przygotowanym już przez Czechów swym pucharowym Clio, a następnie zasiądzie za kierownicą Golfa TCR w wyścigu długodystansowym jako zmiennik zawodnika z GT2 Motosport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here