Nie odpowie za spowodowanie wypadku

Naruszyła zasady bezpieczeństwa, nie dość dobrze obserwowała drogę, nie dostosowała prędkości oraz odległości od poprzedzającego ją pojazdu. Doprowadziła do zderzenia trzech aut i krzywdy 15-latki. Mimo to nie odpowie za spowodowanie wypadku.

Do zdarzenia doszło 14 lipca br. na skrzyżowaniu dwóch dróg wojewódzkich: nr 812 i 819, w Łowczy (gmina Sawin). Jak wynika z policyjnych ustaleń, 27-latka za kierownicą peugeota jechała drogą W812.

Kobieta naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że w wyniku niedostatecznej obserwacji drogi, nieodpowiedniej prędkości oraz odległości, najechała i uderzyła w tył poprzedzającego ją forda, którym kierował 64-letni mieszkaniec powiatu włodawskiego. Mężczyzna zamierzał skręcić w lewo na skrzyżowaniu – w tym celu zatrzymał się, by ustąpić pierwszeństwa jadącym z naprzeciwka samochodom. Uderzony i wytrącony z toru jazdy zderzył się z volkswagenem, kierowanym przez 48-latka z Chełma.

W wypadku ucierpiała 15-letnia pasażerka peugeota. Z obrzękiem twarzy i wybitymi zębami przednimi oraz złamaną szczęką karetka pogotowia zabrała dziewczynę do szpitala. Natomiast pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chełmie wszczęte zostało dochodzenie przeciwko 27-letniej sprawczyni. W ubiegłym tygodniu zapadła jednak decyzja o umorzeniu dochodzenia z uwagi na brak znamion czynu zabronionego. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here