Nie odwrócili oczu

Do ogólnopolskiej akcji pomocy uchodźcom z Ukrainy przystąpiła także gmina Rejowiec Fabryczny.

– Wraz z Hotelem Regent w Pawłowie uruchomiliśmy punkt przyjęcia uchodźców – mówi Zdzisław Krupa, wójt gminy Rejowiec Fabryczny. – Mocno w to przedsięwzięcie zaangażował się właściciel hotelu, za co chciałem mu gorąco podziękować – podkreśla. Regent jest gotowy na zaopiekowanie się 60 osobami.

– To w zdecydowanej większości matki z dziećmi. Przywożą je do nas głównie strażnicy graniczni, niektórzy trafiają tu przy pomocy dobrych ludzi z Polski. Cały czas jest rotacja. Jedni uchodźcy zostają tu na noc, dwie, inni posilą się i jadą dalej – opowiada wójt.

Prowiant zapewnia Hotel Regent. Środki higieny, ubrania do Pawłowa trafiają głównie z Domu Pomocy Społecznej w Rejowcu. – Początkowo brakowało nam głównie pościeli, koców, śpiworów. Na wysokości zadania stanęły jednak panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wereszcz, które bardzo pomogły w tym temacie – mówi Krupa. Serca i domy otworzyło na uchodźców także kilka rodzin z terenu gminy Rejowiec Fabryczny. – Wiem przynajmniej o trzech takich rodzinach, ale nie wykluczam, że jest ich więcej – zauważa Krupa.

Na dziś dzień w Hotelu Regent brakuje przede wszystkim: środków higieny osobistej i przekąsek dla dzieci, np. słodyczy, jogurtów, deserków itp. Można je dostarczać bezpośrednio do placówki. Więcej informacji pod numerem tel. 664 909 224. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here