Nie piętnujmy pozostających na kwarantannie!

– Proszę, byśmy wszyscy, zważywszy na panujące zagrożenie, także w tym szczególnie ważnym dla wszystkich Chrześcijan okresie wielkanocnym, starali się minimalizować ryzyko dalszych zachorowań. Jednocześnie jednak okazujmy ludzką wrażliwość wobec wszystkich odbywających kwarantannę, chorych na Covid-19 czy podejrzanych o zarażenie koronawirusem. Zachowujmy się wobec nich z należytą ostrożnością, ale bez zbędnego piętnowania – apeluje starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk.


Pod koniec ubiegłego tygodnia wiadomo było, że w powiecie krasnostawskim stwierdzono tylko jeden przypadek zakażenia koronawirusem, ale w kwarantannie przebywało prawie 280 osób, a 110 objętych było nadzorem epidemiologicznym. I niestety, do starostwa dotarły głosy o coraz częściej występującym zjawisku pomawiania i obgadywania przechodzących kwarantannę czy podejrzanych o zachorowanie na Covid-19.

– Najczęściej są to bezpodstawne plotki, zwiększające jedynie poczucie zagrożenia wśród mieszkańców – podkreśla Andrzej Leńczuk, starosta krasnostawski. – Nie piętnujmy ich i nie sprawiajmy, by czuli się jeszcze gorzej, gdyż sama sytuacja jest już dla nich dostatecznie niekomfortowa. Pamiętajmy przy tym o ósmym przykazaniu Dekalogu „Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu” – dodaje starosta.

Leńczuk w imieniu całego zarządu powiatu dziękuje wszystkim zaangażowanym w walkę z pandemią. – Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim przedstawicielom służb medycznych i porządkowych stojącym na pierwszej linii frontu w walce z epidemią. Czujemy wielkie zobowiązanie w obliczu ich zaangażowania w opiekę i służbę społeczną w tym szczególnie trudnym czasie – mówi. (kg)