Nie przeczytali regulaminu

KS Lublin w turnieju w Fajsławicach reprezentowali: Marcin Mańka (bramkarz), Mirosław Zagrodniczek (kapitan), Mirosław Budka, Jacek Ziarkowski, Radosław Szynkaruk, Tomasz Prasnal, Tomasz Ciucias, Paweł Bugała, Wojciech Starek, Wojciech Paszczuk, Jacek Paździor oraz Piotr Bielak (kierownik drużyny)

Turniejami w Hrubieszowie i Fajsławicach rozpoczęły się pilotażowe rozgrywki Wojewódzkiej Ligi Oldbojów 35+ w piłce nożnej 7-osobowej. Do rywalizacji zorganizowanej przez stowarzyszenie Manufaktura Futbolu ze Świdnika w sezonie 2021 zgłosiło się osiem drużyn, w tym KS Lublin, zespół złożony z naszych byłych ligowców.


Choć Mirosław Zagrodniczek i spółka wygrali trzy mecze zdobywając aż 14 goli i tracąc zaledwie dwa, startu w rozgrywkach nie zaliczą do udanych. Wszystko przez przeoczenie jednego punktu w regulaminie, za co nasza ekipa została ukarana trzema walkowerami na korzyść rywali. – Okazało się, że w turnieju mogą występować tylko oldboje, którzy jak są jeszcze czynnymi zawodnikami, to muszą grać poniżej 4 ligi.

U nas grał jeden zawodnik 44 lata, który występuje w IV lidze i chwała mu za to, że ma jeszcze zdrowie i może to robić, bo nie każdemu jest to dane – mówi Piotr Bielak, kierownik lubelskiej drużyny. Piłkarz, o którym wspomniał to były zawodnik Lublinianki, a obecnie Sparty Rejowiec Fabryczny Jacek Paździor. BAS

KS Lublin – Frassati Fajsławice 0:3 walkower (na boisku 7:0)
KS Lublin – Gardenmet Krasnystaw 0:3 walkower (3:1)
KS Lublin – MKS Siedliska 0:3 walkower (4:1)
Po dwóch turniejach i w Hrubieszowie i Fajsławicach:
1. Gardenmet 3 9 10-0
2. MKS Siedliska 3 6 6-1
3. Raiders Hrubieszów 3 4 8-5
Oldboys Włodawa 3 4 8-5
5. Gmina Chełm 3 4 3-6
Znicz Sienn. Różana 3 4 3-6
7. Frassati Fajsławice 3 3 3-9
8. KS Lublin 3 0 0-9

Kolejne turnieje odbędą się 22 maja w Rejowcu Fab., 29 we Włodawie oraz 12 czerwca w Rożdżałowie i Siennicy Różanej. Turniej Final Four zaplanowano na 20 czerwca w Mełgwi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here