Nie ten adres

Parkujące auta utrudniają dojazd do bloku przy Al. Racławickich 34

Radny Marcin Nowak prosi miasto o wprowadzenie zakazu parkowania na wjeździe pod blok przy Alejach Racławickich 34. Miasto odpowiada, że w tej sprawie pomóc nie może.


Mieszkańcy bloku przy Alejach Racławickich 34 skarżą się, że parkujące na wjeździe pod ich posesję „obce” auta utrudniają im dojazd do budynku. – Zaparkowane pojazdy tworzą zatory i chaos, a problemy komunikacyjne dodatkowo potęgują trwające tu prace remontowe związane z przebudową alei – wskazują mieszkańcy, którzy poprosili o pomoc radnego Marcina Nowaka (klub prezydenta Krzysztofa Żuka), a ten skierował w tej sprawie interpelację do prezydenta miasta.

– Problem rozwiązałoby ustawienie znaku zakazu parkowania przy wjeździe prowadzącym do budynku, pomiędzy budynkami Aleje Racławickie 28a i 34, po prawej stronie od wjazdu, a także ustawienie na tym odcinku słupków uniemożliwiających parkowanie – sugeruje M. Nowak.

Okazuje się jednak, że miasto mieszkańcom pomóc w tej sprawie nie może. Dlaczego? – To jest droga wewnętrzna, na której organizację ruchu, znaki i sygnały drogowe ustala zarządca, którym w tym przypadku nie jest miasto – wyjaśnia w odpowiedzi na interpelację wiceprezydent Artur Szymczyk.

Radny Nowak zapewnia, że sprawę będzie chciał doprowadzić do szczęśliwego końca. – Już ustaliłem, że jest tam dwóch zarządców drogi i zamierzam niezwłocznie zwrócić się do nich w sprawie rozwiązania tej kwestii. Myślę, że uda się znaleźć dobre dla mieszkańców rozwiązanie – mówi Marcin Nowak. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here