Nie tylko sklep, ale i magazyny

Sieć sklepów Stokrotka interesuje się byłą hutą szkła w Woli Uhruskiej. Potentat chce nie tylko otworzyć tu sklep, ale też w wielkiej hali urządzić nowe magazyny. Trwają rozmowy pomiędzy siecią sklepów, a obecnym właścicielem tej nieruchomości.

Wieść o tym, że wydzierżawieniem terenu po byłej hucie szkła w Woli Uhruskiej interesuje się sieć sklepów wielkopowierzchniowych Stokrotka, przekazał na ostatniej sesji rady gminy wójt Jan Łukasik. Poinformował, że odwiedził go przedstawiciel tej firmy. – Wyraził wstępne zainteresowanie tym terenem – mówi wójt. – Obejrzał tę nieruchomość i poprosił o kontakt do jej obecnego właściciela. Z tego, co mi wiadomo, trwają rozmowy na temat wydzierżawienia byłej huty. Przedstawiciel Stokrotki przyznał, że firma planuje budowę sieci sklepów w mniejszych miejscowościach przede wszystkim województwa lubelskiego, więc nie jesteśmy jedyni na ich liście – dodaje Łukasik.
Jeżeli rozmowy dojdą do skutku i Stokrotka faktycznie uruchomi na terenie gminy swoje magazyny, oznaczać to będzie powstanie nowych miejsc pracy, których w gminie wciąż brakuje. Z drugiej strony wielkopowierzchniowy sklep będzie zapewne stanowił zagrożenia dla już istniejących na terenie gminy punktów handlowych. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here