Nie Zmarnuj Swojego Życia!

Spotkanie z raperami w Domu Młodzieży Stowarzyszenia Wioska Dziecięca SOS w Lublinie

Łukasz Bęś i Jonatan Blank, członkowie zespołu RYMcerze, tworzący chrześcijański rap na światowym poziomie, odwiedzili w ubiegłym tygodniu podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych w Lublinie oraz regionie.


Bęsiu i DJ Yonas gościli w Domu Młodzieży SOS przy ul. Jutrzenki w Lublinie w ramach projektu profilaktycznego „Nie Zmarnuj Swojego Życia” . Dla Rymcerzy nie ma tematów tabu. Sami wiele przeżyli i wiedzą, jak ciężki start mają niektórzy. Od 5 lat spotykają się z młodymi i pomagają im zmierzyć się z problemami.

– Motywujemy ich do nauki i do rozwijania swoich pasji – tłumaczy Bęsiu. Raperzy podczas spotkania w Lublinie dzielili się z młodzieżą swoim doświadczeniem życiowym oraz z walki z nałogami. Uświadamiali młodym jej ludziom zagrożenia związane z używkami.

– My mówimy: „Nie zmarnuj swojego życia! Nie zmarnuj czasu, talentów relacji. Żyj wartościami. Bądź sobą” – zarapowali z młodzieżą.

Ambasadorami projektu „Nie Zmarnuj Swojego Życia”, którego głównym celem jest przeciwdziałanie przyczynom przestępczości wśród osób w wieku 11-19 lat, są znani aktorzy i sportowcy, m.in Maciej Musiał i Jerzy Dudek.

Od 15 czerwca do 31 grudnia projekt dotrze do ponad 10 000 uczniów i wychowanków w całej Polsce. BS