Nie znalazły recepty na kadrowe kłopoty

Karolina Kochaniak w sobotnim meczu w Odense zdobyła dla MKS Perła 4 gole.

Osłabiony brakiem kilku czołowych zawodniczek zespół mistrzyń Polski MKS Perła nie miał czego szukać w wyjazdowym starciu 2. kolejki fazy grupowej Pucharu EHF z duńskim Odense Handbol. Lublinianki przegrały sobotnie spotkanie różnicą aż 17 goli – 18:35!

Z powodu licznych urazów do Danii trener Robert Lis mógł zabrać zaledwie jedenaście zawodniczek, co bez wątpienia miało znaczny wpływ na tak dotkliwa porażkę.

Sobotni mecz znakomicie rozpoczęły gospodynie. W 9. minucie wygrywały już 8:2. Po kolejnej serii 5:0 było już nawet 13:3 dla Odense.

Trener Lis dokonał szybko korekt w ustawieniu lubelskiego zespołu i MKS zaczął grać o wiele lepiej. Świetnie w bramce zaczęła spisywać się Weronika Gawlik, a prawdziwy koncert gry w obronie i sygnał do ataku dała wprowadzona do gry Joanna Gadzina.

Mistrzynie Polski zdołały zmniejszyć straty i do przerwy przegrywały tylko 13:18.

Niestety, w drugiej połowie lublinianki grające wąskim składem szybko opadły z sił, co skrzętnie wykorzystały miejscowe z minuty na minutę powiększając przewagę. Ostatecznie Odense Handbold wygrało 35:18.

W kolejnym meczu fazy grupowej Pucharu EHF już w najbliższą sobotę MKS Perła zmierzy się na Węgrzech z ekipą ÉRD, która w meczu 2. kolejki, podobnie jak lublinianki na inaugurację, zremisowała z rumuńskim CS Gloria 2018 Bistrita 25:25, chociaż do przerwy przegrywała już 11:15. Najwięcej bramek (po 6) dla węgierskiego zespołu zdobyły 23-letnia Czeszka Marketa Jerbakowa i 38-letnia Brazylijka Do Nascimento Martinez. 4 gole zapisała na swoim koncie 24-letnia Nikoletta Kiss.

Odense Handbold – MKS Perła Lublin 35:18 (18:13)

Odense: Wester – Offendal 5, Groot 5, Heindahl 4, Jorgensen 4, Hojlund 4, Hald 3, Baekhoj 2, Hagman 2, Bakkerud 2, Jensen 2, Quintino 1, Kyndboel 1, Larsen.
MKS Perła: Besen, Gawlik – Kochaniak 4, Więckowska 4, Królikowska 3, Gadzina 2, Szarawaga 2, Nocuń 1, Nosek 1, Matuszczyk 1.
Kary: Odense – 6 minut, MKS – 4 minuty.
Sędziowały: M. Ilieva oraz S. Karbevska (Macedonia).

4. MKS Perła 2 1 40-57
W następnej kolejce – 18 stycznia: ÉRD – MKS Perła (19:00); 19 stycznia: Odense – CS Gloria (15:00).