Nie żyje Andrzej Kuśmierczyk

To wielka strata dla lubelskiego futbolu. W środę (13 lipca) w szpitalu w Gdańsku, w wieku 48 lat, zmarł Andrzej Kuśmierczyk, były sędzia piłkarski, a w ostatnich latach obserwator szczebla centralnego z ramienia PZPN, wieloletni przewodniczący Kolegium Sędziów Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.


Andrzej Kuśmierczyk pochodził z Izbicy. Wychował się tuż obok stadionu GKS Ruch, gdzie zdobywał pierwsze piłkarskie doświadczenia. Sędzią został jeszcze podczas nauki w Technikum Kolejowym przy ul. Zemborzyckiej w Lublinie.

Przez wiele lat sędziował mecze piłkarskiej ekstraklasy, a także u boku Tomasza Mikulskiego rozgrywki międzynarodowe. Przez ostatnie lata pełnił funkcję obserwatora sędziowskiego oraz przewodniczącego Kolegium Sędziów Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.

– Wielu z Was Andrzej dał się poznać jako świetny Kolega z boiska, dobry organizator, znakomity Przewodniczący. Młodsi sędziowie zapamiętają go z pewnością jako mądrego, bardzo pomocnego i wyrozumiałego mentora – napisali na Facebooku, informując o śmierci Andrzeja Kuśmierczyka, koledzy ze Stowarzyszenia Sędziów Piłki Nożnej Lubelszczyzny.

Pogrzeb ś.p. Andrzeja Kuśmierczyka odbędzie się w najbliższą środę, 20 lipca. Msza żałobna odprawiona zostanie w kaplicy cmentarnej przy ulicy Droga Męczenników Majdanka w Lublinie o godzinie 12:00. Po niej nastąpi złożenie Zmarłego do grobu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here