Niebezpieczne wyprzedzanie

Znów jadącemu drogą krajową nr 17 spieszyło się i znów w Łopienniku Dolnym doszło do groźnego zderzenia pojazdów. Tym razem do przydrożnego rowu wpadł Opel. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Do kolizji doszło 31 października wieczorem w Łopienniku Dolnym. Było ciemno, a droga krajowa nr 17 na odcinku Lublin – Krasnystaw była zatłoczona. I nic w tym dziwnego, w końcu wiele osób już we wtorek postanowiło pojechać na cmentarze, by odwiedzić groby bliskich. Około godz. 17.45 kierowca Opla postanowił wyprzedzić jadące przed nim auta. Niestety, wracając na „swój” pas, zahaczył o zderzak samochodu ciężarowego. – W efekcie stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu – mówi Kamil Bereza, rzecznik krasnostawskiej straży pożarnej.
Na miejscu szybko pojawiła się ekipa karetki pogotowia, która zabrała do szpitala dwie jadące Oplem osoby. Na szczęście okazało się, że nic poważnego im się nie stało. – Droga w kierunku Lublina była zablokowana. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu z użyciem sprzętu hydraulicznego akumulatora w aucie marki Opel oraz pomocy w kierowaniu i organizacji ruchu wahadłowego – informuje Bereza.
Miejsce kolizji zostało uprzątnięte z pozostałości szkła i plastiku. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia był nieprawidłowo wykonany manewr wyprzedzania przez kierowcę niemieckiego auta. (kg)