Niech będzie zielono

Z okazji narodzin dziecka, ślubu, zdania egzaminu, urodzin teściowej czy choćby udanego dnia. Przypominamy, że chełmianie na pamiątkę ważnego wydarzenia ze swojego życia mogą posadzić drzewo.

Taka możliwość istnieje już od kilku miesięcy i już kilkanaście osób i firm z niej skorzystało. Na drzewa czekają specjalnie wyznaczone miejsca w parku międzyosiedlowym, przy północnym ogrodzeniu Szkoły Podstawowej nr 8, w pobliżu kościoła. Miejsca do posadzenia drzew liściastych zostały oznaczone wbitymi palikami.
– W przypadku tych drzew urzędnicy zrezygnowali ze wszelkich formalności, w każdej chwili można przyjechać i posadzić swoje drzewko. Natomiast jeśli ktoś chce posadzić iglak, to miejsce może ustalić z przedstawicielem Zakładu Oczyszczania Miasta pod numerem telefonu 82 565 44 93 – mówi Anna Gorczyca, prezes Stowarzyszenia WeRwA, które jest organizatorem akcji. – Trzeba pamiętać o tym, by swoim drzewkiem odpowiednio się opiekować, szczególnie w pierwszym okresie po posadzeniu. Należy je w miarę potrzeb podlewać oraz ustabilizować za pomocą palika odpowiedniej średnicy i wysokości – dodaje A. Gorczyca.
Osoby, które posadzą drzewa, będą miały możliwość określenia intencji na specjalnych tabliczkach, jednak organizatorzy akcji sugerują, by zrobić to po ukorzenieniu się drzew i ich pewnym wzroście. Zapraszają do kontaktu telefonicznego pod wyżej podanym numerem ZOM-u lub Stowarzyszenia WeRwA – 502 342 117. (mg)