Niech ta piękna wiosna trwa

W sobotę motorowcy po raz czwarty w tym roku okazali się lepsi o jedną bramkę od rywali, tym razem od rezerw Lecha Poznań

Piłkarze lubelskiego Motoru w meczu 25. kolejki II ligi pokonali w sobotę, na Arenie Lublin, rezerwy Lecha Poznań 2:1. Uwzględniając walkower otrzymany przed tygodniem za mecz z GKS Bełchatów to piąta wygrana odniesiona przez podopiecznych trenera Marka Saganowskiego w piątym spotkaniu o punkty w 2022 roku. Tak dobrym osiągnięciem w rundzie wiosennej nie może pochwalić się żaden zespół w rozgrywkach.

Kolejne zwycięstwo umacniające motorowców na miejscu dającym prawo gry o baraże o I ligę, a także pozwalające coraz realniej myśleć, że pościg za drugą w tabeli Chojniczanką może się powieść i awans na zaplecze ekstraklasy uzyskany zostanie jednak bezpośrednio, zapewnili Michał Fidziukiewcz i wprowadzony w końcówce Paweł Moskwik.

„Fidziu” gola zdobył w 60. minucie wykorzystując rzut karny podyktowany za faul Jakuba Zagórskiego na Kubie Koseckim. Dla napastnika Motoru to dopiero pierwsza zdobyta w tym roku bramka, ale już siedemnasta w sezonie eWinner 2. Ligi.

Moskwik do siatki trafił w 86. minucie, zaledwie kilkadziesiąt sekund po tym jak zastąpił „Kosę”.  Mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans golkiperowi gości.

Po stracie drugiego gola Lechici walczyli o zmniejszenie strat. Udało im się w doliczonym czasie gry, a na listę strzelców wpisał się Igor Kornobis, który uderzył z kilkunastu metrów. MAG

Motor Lublin – Lech II Poznań 2:1 (0:0)

Motor: Madejski – Wójcik, Zbiciak, Cichocki, Rozmus – Ceglarz (76 Ryczkowski), Świeciński, Kołbon (46 Sędzikowski), Swędrowski, Kosecki (82 Moskwik) – Fidziukiewicz (78 Firlej).

Lech II: Mrozek – Zagórski (72 Kukułka), Laskowski, Waliś, Palacz (72 Kornobis) – Czekała (62 Wilak), Norkowski, Kryg (76 Szulc), Kriwiec, Klupś – Spławski.

Bramki: 1:0 Fidziukiewicz 61 z karnego, 2:0 Moskwik 86, 2:1 Kornobis 90. Żółte kartki: Wójcik, Moskwik. Sędziował: Mateusz Jenda (Warszawa). Widzów: 3161.