Nieczuli na bobra

Potrącony przez samochód bóbr dogorywał przy drodze przez kilkadziesiąt godzin, nim ktokolwiek się nim zainteresował. Para chełmian próbowała szukać dla niego pomocy wszędzie, ale żadna ze służb nie była zainteresowana. W końcu sami przewieźli ranne zwierzę do ośrodka rehabilitacji pod Lublinem.

– W nocy z niedzieli na poniedziałek z Dorohuska trafił do nas potrącony przez samochód bóbr. Według relacji mieszkańców zwierzę leżało w rowie co najmniej od piątku – poinformował w miniony wtorek rano (19 lipca) działający przy Stowarzyszeniu Leśne Przytulisko Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Skrzynicach Drugich pod Lublinem.

Jak ustaliliśmy, to jedna z mieszkanek gminy w niedzielę (17 lipca) skontaktowała się ze swoją koleżanką z Chełma – miłośniczką zwierząt, która nigdy nie odmawia im pomocy. Kobieta i jej znajomy udali się do Dorohuska, informując o ciężko rannym bobrze pracowników Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt. „Przez ponad dwie godziny od zgłoszenia próbowaliśmy uzyskać pomoc dla zwierzaka na miejscu. Dzwoniliśmy na policję, pogotowie weterynaryjne, rzekomo całodobowe, miejscowe gabinety… i nic. Nikt nie chciał, nie mógł pomóc lub nie odbierał telefonu. Po raz kolejny widać jak beznadziejnie działa, a raczej nie działa w ogóle pomoc dla zwierząt poza godzinami pracy urzędów” – skomentowali potem sprawę w Interencie pracownicy ośrodka.

Żadna ze służb nie chciała pomóc w transporcie (policjant podobno był gotów zastrzelić cierpiące zwierzę, jeśli otrzyma na to zgodę od przełożonego), więc para sama zawiozła bobra Bartka, bo tak go nazwali, do ośrodka w Skrzynicach Drugich. Zwierzę miało niewładne tylne kończyny i liczne złamania. Niestety, mimo starań lekarzy i opiekunów, we wtorek w nocy bóbr zakończył żywot. Doszło do krwotoku wewnętrznego.

Zdaniem pracowników ośrodka, gdyby trafił do nich wcześniej, udałoby się go uratować. „Może gdyby pomoc przyszła szybciej, gdyby znieczulica ustąpiła miejsca empatii i trosce…” – piszą wprost animalsi. (pc, fot. Stowarzyszenie Leśne Przytulisko, Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here