Nieletni i hazard

Lubelscy funkcjonariusze działu kontroli celno-skarbowej rynku zlikwidowali kolejne dwa lokale, w których potajemnie odbywał się hazard (jeden w Chełmie, drugi na terenie powiatu).

Z obu zabezpieczyli 7 nielegalnych automatów do gier, tzw. jednorękich bandytów. Z lokalu w powiecie wynieśli jedynie maszyny, w miejskiej „dziupli” nakryli na graniu za pieniądze małoletnich, w związku z czym na miejsce wezwali patrol policji.

– Gry hazardowe często prowadzą do uzależnień, są więc szczególnie niebezpieczne dla osób młodych. Dlatego też walka z hazardem jest jednym z priorytetów Krajowej Administracji Skarbowej – informuje Marta Szpakowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

– Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie kary łącznie. Jednocześnie, zarówno organizatorowi nielegalnych gier, jak też właścicielowi lokalu grozi kara administracyjna: 100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu – przypomina rzecznik. (pc)