Niemal wszyscy mogli cieszyć się medalami

Reprezentanci LKSW Dan Świdnik gościli w Pabianicach. Wzięli udział w „mini pucharze” tego miasta.


– Rozgrywany regularnie w okolicach Dnia Dziecka Puchar Pabianic od lat stanowił stały punkt kalendarza naszych sportowców. Niestety, ograniczenia pandemiczne uniemożliwiły rozegranie ubiegłorocznej edycji. W tym roku organizatorzy zdecydowali się na przeprowadzenie bardziej kameralnej wersji jedynie dla dwóch współpracujących klubów – Azja Pabianice i Dan Świdnik. Z tego też względu imprezę nazwano „Mini Pucharem Pabianic” odkładając rozegranie oficjalnej dziewiątej edycji na kolejny rok – relacjonuje Piotr Bernat, trener główny LKSW Dan.

Trzydzieścioro ośmioro reprezentantów Dana z sekcji w Świdniku, Łęcznej, Piaskach i Milejowie miało okazję do koleżeńskiej rywalizacji w kilku konkurencjach z podziałem na stopnie zaawansowania, co spowodowało, że niemal wszyscy mogli cieszyć się medalami. Organizatorzy przygotowali dla uczestników pamiątkowe koszulki i słodkie upominki. Dla sporej części uczestników był to pierwszy start w życiu, niektórzy zaś po raz pierwszy wystąpili w walkach „pierwszego kroku”.

Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia odbywających się na koniec turnieju walk najlepszych reprezentantów obu klubów. Tutaj świetnie zaprezentował się świdniczanin Kuba Trześniak, który ważąc poniżej 57 kg zwyciężył w walkach kadetów bez podziału na wagi, rywalizując ze znacznie wyższymi i cięższymi rywalami. W finale pokonał po dogrywce klubowego kolegę Michała Markowskiego.

Działalność LKSW Dan wspiera Gmina Miejska Świdnik i Powiat Świdnicki.

MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here