Nieopłacalna łapówka

Przed Sądem Rejonowym w Chełmie staną niebawem Tomasz S., Łukasz K. i Iurii P. Pierwszy odpowie za poświadczenie nieprawdy w dokumentach i przyjęcie 150 zł łapówki. Pozostali – za jej wręczenie.

29-letni mieszkaniec gminy Dorohusk i 51-letni obywatel Ukrainy są współwłaścicielami samochodu. Pech chciał, że kiedy Ukrainiec był w Berlinie, w aucie doszło do awarii turbiny. Zostawił zatem pojazd na niemieckim parkingu i wrócił do Polski po części. 29-latkowi wręczył 200 zł, żeby ten załatwił na szybko pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym, bo okazało się, że przegapił termin badania technicznego. Łukasz K. udał się do znajomego diagnosty, Tomasza S. Zapłacił 150 zł, a diagnosta podbił przegląd auta, które fizycznie wciąż przecież stało na parkingu w Berlinie. Zaraz potem cała trójka została zatrzymana przez policję.

Łukasz K. i Iurii P. przyznali się do wręczenia korzyści majątkowej, ale diagnosta nie przyznał się do przyjęcia łapówki (zeznał, że wykonał badanie pojazdu). Akt oskarżenia przeciwko całej trójce jest już gotowy. Za korupcję grozi im do 10 lat więzienia. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here