Niesmak po otwarciu

Radni z Sawina czują niesmak po oficjalnym otwarciu wyremontowanej drogi powiatowej – ul. Chełmskiej. Złe wrażenie pozostawiło pominięcie radnych powiatowych z ich gminy, którzy również zabiegali o drogę i wspierają wszystkie inwestycje w okręgu. – To nie tylko moje spostrzeżenia – mówił radny Ryszard Skimina, który wywołał temat.

Radny Skimina wrócił podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Sawinie do oficjalnego otwarcia drogi powiatowej, które odbyło się 11 czerwca. Na skrzyżowaniu przed boiskiem zaproszeni przez powiat goście przecinali wstęgę a ze sceny dziękowali za wsparcie i zapowiadali kolejne inwestycje. Wszyscy zauważyli, że wśród oficjalnie zaproszonych gości zabrakło dwójki powiatowych radnych z Sawina – Agnieszki Dąbrowskiej i Stefana Sakowskiego.

Chociaż wcześniej byli w rządzącej koalicji i zapraszano ich zawsze na powiatowe uroczystości w ich okręgu, to odkąd wytknęli staroście kombinacje, są pomijani, a ze wspomnianej sceny byli wyzwani od ormowców i wichrzycieli. Takie zachowanie włodarzowi powiatu nie przystoi. Radni komentowali to na sesji w powiecie.

Radny Skimina mówił z kolei, że po otwarciu pozostał niesmak wśród mieszkańców. – Nasi radni powiatowi są i byli bardzo zaangażowaniu w sprawy gminy i mieszkańców. Wszelkie sprawy, jakie zgłaszałem w imieniu mieszkańców, były wykonane. Tylko tyle, że ponoć nie zostali zaproszeni na otwarcie drogi – mówił i przypomniał, że wójt również był organizatorem tego otwarcia. R. Skimina mówił, że na scenie zabrakło tych radnych i przewodniczącej rady gminy. – To spostrzeżenie moje i nie tylko moje na sytuację, która miała miejsce – dodał. Wójt Dariusz Ćwir nie odniósł się do tych słów. (gk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here