Niespodzianki we Wrocławiu nie było

12 porażkę w 15. meczu w obecnym sezonie Energa Basket Ligi ponieśli w sobotę we Wrocławiu koszykarze Polskiego Cukru Pszczółki Start Lublin. Czerwono-czarni tym razem musieli uznać wyższość Śląska przegrywając 76:84.

Drużyna trenera Tane Spasewa tanio skóry rywalom jednak nie sprzedała. Niespełna minutę przed końcem drugiej kwarty Start po trójkach Tweety’ego Cartera i Elijaha Wilsona prowadził sześcioma punktami (43:37).

Gospodarze na początku trzeciej kwarty szybko odzyskali jednak prowadzenie (49:48). Startowcy ciągle jednak byli bardzo blisko i po celnym haku za 2 Wilsona znowu wygrywali. Tę część meczu Śląsk zakończył jednak świetną serią 9:0 i przed ostatnią kartą prowadził 63:56. Po kolejnych trafieniach Jakuba Karolaka i Ivana Ramljaka na niespełna siedem minut przed końcem wrocławianie mieli już 13 punktową zaliczkę (73:60). Tego ofensywnego zrywu drużyna z Lublina nie była już w stanie odrobić.

Najlepszym graczem gospodarzy był Kerem Kanter z 15 punktami, 10 zbiórkami i 4 asystami. 20 punktów dla Startu rzucił Wilson, który w poprzednim spotkaniu nie trafił żadnej z 10 prób, a w sobotę rozpoczął od czterech przestrzelonych rzutów. MAG

ŚLĄSK WROCŁAW – POLSKI CUKIER PSZCZÓŁKA START LUBLIN 84:76 (23:17, 17:26, 23:13, 21:20)

Śląsk: Kanter 15 (3×3, 10 zb.), Dziewa 15, Kolenda 14 (2×3), Justice 11 (3×3), Ramljak 11 (1×3, 9 zb.), oraz Meiers 8, Karolak 6, Langevine 2, K Gordon 2, Gabiński.

Start: Wilson 20 (2×3), Taylor 17 (1×3, 9 zb.), Melvin 12, Carter 7, Kostrzewski 6 oraz Dziemba 10 (1×3), ­Jeszke 2, Karol Obarek 2, Pelczar, Szymański.

Pozostałe mecze 15. kolejki:

King Szczecin – GTK Gliwice 93:82 * Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz – Enea Zastal BC Zielona Góra 106:88 * Arged BM Stal Ostrów Wlkp. – Asseco Arka Gdynia 98:75 * Anwil Włocławek – HydroTruck Radom 93:79 * Grupa Sierleccy Czarni Słupsk – PGE Spójnia Stargard 68:66 * Trefl Sopot – Legia Warszawa 85:70 * niedzielny mecz: MKS Dąbrowa Górnicza – Twarde Pierniki Toruń zakończył się po zamknięciu tego wydania.