Nieszczelna rura w Kasiłanie

Przynajmniej raz w roku w Kasiłanie dochodzi do awarii wodociągu. Z powodu rozszczelnienia rury mieszkańcy pięciu miejscowości w gminie Leśniowice mieli ostatnio przerwę w dostawie wody.

Wodociągi w gminie Leśniowice są leciwe, wymagają modernizacji i leśniowiccy urzędnicy zdają sobie z tego sprawę. W pierwszej kolejności należałoby zainwestować w infrastrukturę wodociągową w Kasiłanie i Majdanie Leśniowskim, bo tam najczęściej dochodzi do awarii. Ostatnio, właśnie z powodu rozszczelnienia rury w Kasiłanie nastąpiła kilkugodzinna przerwa w dostawie wody dla odbiorców w miejscowościach: Kasiłan, Dębina, Sielec, Kumów Majoracki, Kumów Plebański.

„Za utrudnienia przepraszamy” – napisali urzędnicy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej leśniowickiego urzędu.

– Sytuacja została opanowana i awaria naprawiona – mówi Joanna Jabłońska, wójt gminy Leśniowice. – W Kasiłanie czy Majdanie Leśniowskim awarie wodociągu rzeczywiście zdarzają się częściej, między innymi ze względu na specyficzne podłoże. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here