Nietrzeźwy przyjechał po ładunek

Prawie promil alkoholu w organizmie miał zatrzymany kierowca ciężarówki. W tym stanie przyjechał po załadunek do jednej z krasnostawskich firm. Wpadł tuż przed bramą wjazdową.

We wtorek (2 kwietnia) po godz. 10 krasnostawscy policjanci otrzymali informację, że kierowca odbierający towar z jednej z fabryk w Krasnymstawie może być nietrzeźwy. – W chwili gdy mundurowi udali się na miejsce przed bramę wjazdową podjechał ciągnik siodłowy marki DAF wraz z naczepą. Gdy został zatrzymany przez pracowników ochrony, podeszli do niego również policjanci.

W trakcie kontroli okazało się, że auto prowadzi 56-letni obywatel Białorusi. Badanie alkomatem wykazało, iż mężczyzna miał w swoim organizmie ponad 0,9 promila alkoholu. W tym stanie przyjechał odebrać załadunek, później miał ruszyć w dalszą trasę – opowiada Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji.

Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy i sporządzili stosowną dokumentację do sądu. Mężczyzna resztę dnia spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. (k)