Nietypowe pożegnanie absolwentów

– Drodzy Absolwenci! Dzisiaj jest szczególny dzień – kończycie pewien etap życia, kończycie też naukę w naszym liceum. Niestety, przyszło nam obchodzić zakończenie roku w szczególnych okolicznościach. Nie możemy być razem – napisała w specjalnym oświadczeniu Anna Patejuk, dyrektor I LO w Krasnymstawie.

Oświadczenie dyrektor I LO w Krasnymstawie pojawiło się na stronie internetowej szkoły w piątek, 24 kwietnia. – Nie możemy być razem, Wy, jako absolwenci, my, jako nauczyciele, Wasi młodsi koledzy i rodzice. Nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć przyszłości, ale jestem przekonana, że potraficie mądrze wykorzystać zdobytą wiedzę. Wszyscy z pewnością czujecie niepokój – co dalej? Przed Wami kolejny krok – matura, później walka o wymarzony indeks i dobrą pracę.

Wiele razy powtarzałam Wam, że każdy z nas ma marzenia – nie bójcie się ich realizować, bo one motywują do działania! – napisała Anna Patejuk. Dyrektor I LO życzyła absolwentom, by na dalszej drodze życiowej spotykali dobrych ludzi, na których będą mogli liczyć. – Dziękuję nauczycielom, wychowawcom, pracownikom szkoły za to, że towarzyszyli Wam w tej trudnej, ale jednocześnie jakże twórczej nauce. Za to, ze zawsze starali się Wam przekazać najważniejsze wartości.

Tu zawiązaliście nowe przyjaźnie, a nawet poznaliście swoje miłości, tu przeżywaliście radości i smutki. Dziękuję Waszym rodzicom za to, że wspierali Was w trudnych chwilach i zawsze wierzyli w Wasze umiejętności i wiedzę. Dziękuję organowi prowadzącemu za wsparcie materialne i merytoryczne. Wierzę, że będziecie z radością wracać w mury naszego liceum. Jeżeli będzie taka możliwość, to spotkamy się jeszcze raz na zakończeniu roku. Musimy przecież oficjalnie otworzyć salę gimnastyczną z nową podłogą i zagrać wspólnie mecz – czytamy.

Do oświadczenia dyrektor dołączyła listę maturzystów, którzy kończą liceum z wyróżnieniem, to: Dominik Pitucha (średnia 5,24), Natalia Sulkowska (5,05), Arkadiusz Kłosowski (4,76), Aleksandra Lisiecka (4,76), Kinga Malec (4,76), Filip Tarajko (4,75). Szkoła przyznała też 19 nagród książkowych za osiągnięcia dydaktyczne, sportowe, czy artystyczne. Otrzymali je: Jakub Bielawski, Klaudia Humin, Arkadiusz Kłosowski, Julia Kołodziej, Kacper Konofał, Arleta Kowalczyk, Aleksandra Lisiecka, Julia Łusiak, Kinga Malec, Milena Mazurek, Paulina Nowakowska, Dominik Pitucha, Julia Sochacka,

Natalia Sulkowska, Jakub Szadura, Filip Tarajko, Joanna Turczyńska, Michał Wójcik, Klaudia Żaba.

Zarząd powiatu krasnostawskiego przyznał również dla dwóch najlepszych uczniów z poszczególnych klas nagrody książkowe z życzeniami realizacji zamierzonych celów. Otrzymali je: Arkadiusz Kłosowski z klasy III A i Dominik Pitucha z klasy III B. Nagrodę im. Jana i Heleny Stefańczyków – Steftleben dla najwybitniejszego ucznia, zarówno pod względem nauki, jak też i działalności społecznej, otrzymał Dominik Pitucha. (k)