Nieustępliwa

Wybitni pływacy z sześciu krajów, a wśród nich chełmska policjantka. Po raz kolejny aspirant Iwona Panas pokazała, że jest niedościgniona. Stanęła na podium i przyniosła chlubę nie tylko komendzie, ale i całemu miastu.

Na początku lutego, w Międzyrzecu Podlaskim, odbyły się tegoroczne Międzynarodowe Zawody w Sportowym Zimowym Pływaniu ARUA CUP. W zmaganiach wzięło udział 164 zawodników z Polski, Białorusi, Czech, Ukrainy i Rosji, a także Irlandii Północnej. Zawodnicy mieli do pokonania określony dystans w basenie przygotowanym na otwartych wodach bez użycia pianek i innych elementów neoprenowych, przy temperaturze wody 3,5 stopnia Celsjusza.

Na dystansie 50 m stylem dowolnym, w klasyfikacji OPEN (kobiety i mężczyźni), bezkonkurencyjna okazała się asp. Iwona Panas z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie – zajęła I miejsce, zwyciężając tym samym wśród kobiet, natomiast na dystansie 200 m stylem dowolnym (również w klasyfikacji OPEN) – II miejsce, ustępując jedynie pływakowi z klubu pływaków zimowych z Pomorza, zaś wśród kobiet – I miejsce.

– Ponadto wspólnie z kolegą z Chełmskiej Grupy Triathlonu oraz zaprzyjaźnionymi pływakami z Łodzi i Warki stanęła na drugim stopniu podium w konkurencji sztafety na dystansie 4×25 metrów stylem dowolnym, tracąc do zwycięzców jedynie sekundę – mówi podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa KMP w Chełmie. – Są to jej kolejne sportowe sukcesy, które zawdzięcza własnej determinacji i regularnym treningom. Niejednokrotnie zwyciężała już zawody pływackie, wyścigi kolarskie i triathlony. Naszej reprezentantce gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych osiągnięć – dodaje rzecznik.

Od marca aspirant Panas ma zacząć przygotowania do zaplanowanych startów triathlonowych, reprezentując chełmską komendę i pozostając w składzie Reprezentacji Komendanta Głównego Policji w Triathlonie. (pc)