Niewidomy olbrzym szuka domu

Niewidzący pies, porzucony przez kogoś na terenie gminy Krasnystaw, szuka kogoś, kto się nim zaopiekuje.

O Benie pisaliśmy kilka tygodni temu. Wychudzonego, przestraszonego i wyraźnie zagubionego psiaka, zauważono w jednej z miejscowości w gminie Krasnystaw. – Z opisu mieszkańców wynikało, że pies nie widzi – opowiadają wolontariuszki krasnostawskiej sekcji Straży Ochrony Zwierząt w Chełmie. Psa złapano, a weterynarz potwierdził wstępną diagnozę. Wygląda na to, że ktoś bezduszny po prostu pozbył się kłopotu w postaci chorego zwierzęcia.

– Po wykonaniu niezbędnych badań i konsultacji z okulistą wiemy, że problem ze wzrokiem jest najprawdopodobniej skutkiem urazu mechanicznego – dowiadujemy się. – Ben jest prawie zupełnie niewidomy. Wydaje nam się, że widzi cokolwiek tylko przy jasnym świetle, jednak radzi sobie bardzo dobrze – dodają wolontariuszki. Pies ma około 6-7 lat. Waży ponad 30 kg. Jest bardzo wesoły i energiczny.

Uwielbia kontakt z człowiekiem, domaga się głaskania i zabawy. Toleruje inne pieski. Ben ma niezbędne szczepienia, został zaczipowany i wykastrowany. Obecnie przebywa w Krasnymstawie. Osoby chcące go zaadoptować proszone są o kontakt: tel. nr 781145024 lub 730566661. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here