Niezwykle udany debiut

Przed meczem z Unią Białopole piłkarze Świdniczanki zapozowali do pamiątkowego, historycznego zdjęcia. Stoją w górnym rzędzie od lewej: Sebastian Orzędowski, Radosław Pawłowski, Kacper Kowalczyk (bramkarz), Przemysław Żmuda, Karol Kowalski (kapitan); klęczą od lewej: Rafał Stępień, Krystian Śliwa, Kamil Warecki, Bartłomiej Mazurek, Michał Zuber, Damian Rusiecki

Od efektownego zwycięstwa rozpoczęli czwartoligowe rozgrywki piłkarze Świdniczanki. W sobotę na Neptun Arenie beniaminek pokonał 4:2 innego ligowego nowicjusza, Unię Białopole. Dwie bramki dla podopiecznych trenera Pawła Pranagala zdobył Michał Zuber, bezsprzecznie najlepszy zawodnik meczu, po jednej Krystian Śliwa i Przemysław Żmuda.

Gospodarze szczególnie w pierwszej połowie zdominowali przyjezdnych. Świdniczanka do przerwy powinna prowadzić już nie 2:0, ale co najmniej 5:0! Oprócz sytuacji Krystiana Śliwy i Przemysława Żmudy, które sfinalizowali bramkami, gospodarze mieli jeszcze kilka znakomitych okazji m.in. po strzale Bartłomieja Mazurka piłka odbiła się od poprzeczki, z kolei Michał Zuber mając przed sobą jedynie bramkarza gości, nie potrafił go pokonać. Na szczęście 27-latek, grający w poprzednim sezonie w III-ligowej Wiśle Puławy, po przerwie odnalazł drogę do bramki rywali i to dwukrotnie.

– Bardzo się cieszę, bo zdobyć cztery gole na inaugurację, to świetny wynik. Z drugiej strony martwią mnie te dwie stracone bramki, bo za łatwo przyszły rywalom. W kolejnym meczu, z trudniejszymi przeciwnikami musimy wystrzegać się takich błędów – powiedział tygodnikowi po spotkaniu Paweł Pranagal, trener Świdniczanki.

Świdniczanka Świdnik Mały – Unia Białopole 4:2 (2:0)

Świdniczanka: Kowalczyk – Pawłowski (83 Kowalewski), Stępień, Żmuda, Warecki (70 Pędlowski) – Kowalski, Rusiecki (84 Gadomski), Orzędowski (80 Miazga), Śliwa – Zuber, Mazurek (65 Wilk).
Unia: Kozłowski – Bureć, Ślusarz (86 Soroka), M. Cor, K. Cor (70 Paśnik), Michał Antoniak (46 Leśnicki) – Greguła (82 Mateusz Antoniak), Zdybel, Lewkowicz (77 Fronc), Mazur – Poterucha.
Bramki: 1:0 Śliwa 5, 2:0 Żmuda 12, 3:0 Zuber 53, 3:1 Lewkowicz 62 z karnego, 4:1 Zuber 77 z karnego, 4:2 Leśnicki 90+1. Żółte kartki: Poterucha (U.). Sędziował: Patryk Zielant (Biała Podlaska). Widzów: 187.

W piłkarskiej IV lidze

1. kolejka

grupa I
Sparta Rejowiec Fabr. – Huragan Międzyrzec Podl. 0:4 (Alan Olszewski 14, Artur Rentkowski 18, 56, Paweł Radziszewski 60)
Włodawianka – Bizon Jeleniec 1:2 (Jakub Kawalec 44 – Łukasz Samociuk 10, 48)
Orlęta Łuków – Opolanin 0:4 (Dominik Banach 24 z karnego, 90, 41, Daniel Szewc 55)
Niedzielne mecz: Powiślak Końskowola – Lublinianka, Start Krasnystaw – Górnik II Łęczna i Lutnia Piszczac – POM Iskra Piotrowice zakończyły się po zamknięciu tego wydania.

grupa II
Świdniczanka Świdnik Mały – Unia Białopole 4:2
Niedzielne mecze: Tomasovia – Kłos Gmina Chełm, Granit Bychawa – Unia Hrubieszów, Grom Różaniec – Kryształ Werbkowice i Victoria Żmudź – Gryf Gmina Zamość zakończyły się po zamknięciu tego wydania.
Łada 1945 Biłgoraj – Huczwa Tyszowce 0:3 walkower