Niezwykły gość na zajęciach w Świdniku

W Świdniku Jakub Krug trenował pod okiem Piotra Bernata (z lewej) i Bartłomieja Daniela

Mimo wakacji zawodnicy i zawodniczki LKSW Dan Świdnik nie zaprzestali treningów, choć są one mniej intensywne niż w sezonie i odbywają się według letniego grafiku. W lipcu świdniczanie przez dwa tygodnie mieli na zajęciach niezwykłego gościa.

10-letni Jakub Krug mieszka na stałe w Szkocji, gdzie trenuje taekwon-do w klubie GMAC Martial Arts. Jego trenerami są John Mclvaney VII dan i Gillian Mcilvaney V dan. Ma niebieski pas i jest wielokrotnym medalistą mistrzostw Szkocji, Anglii i Wielkiej Brytanii w swojej grupie wiekowej. Podczas wakacyjnego pobytu u rodziny w Polsce Kuba skorzystał z możliwości trenowania w miejscowych klubach ćwicząc taekwon-do pod okiem Mariusza Cieślika V dan (LSKT Lublin) i kickboxing u Łukasza Bartnika (B&W K-1 Klub) i Bartosza Guza (Fight Gym Lublin). Trafił także do Świdnika i szybko znalazł wspólny język z danowcami, biorąc udział w zajęciach pod okiem Piotra Bernata i Bartłomieja Daniela. Treningi spodobały mu się na tyle, że już zapowiedział odwiedziny w Świdniku podczas kolejnego przyjazdu do Polski.

Wkrótce obóz, a po nim mistrzostwa świata

W klubie trwają przygotowania do obozu letniego. Tym razem w połowie sierpnia zawodnicy LKSW Dan udają się do Krasnobrodu. Jak zwykle wypoczywać będzie z nimi duża grupa reprezentantów pabianickiej Azji, a gościnnie dołączą do nich pojedynczy zawodnicy z WCSW Wołomin, Gladiusa Ostróda i AZS AWF Warszawa. Na Roztoczu wypoczywać i trenować będzie około 120 sportowców. Podczas obozu „Two Teams One Spirit” kolejne szkolenie poprowadzi także włoski trener Manuel Nordio, a jedną z trenerek będzie była zawodniczka kadry narodowej taekwondo olimpijskiego – Katarzyna Lis. Dla grupy zawodników obóz będzie ważnym elementem przygotowań do mistrzostw świata dzieci, kadetów i juniorów w kickboxingu, które odbędą się na początku października w Lido di Jesolo niedaleko Wenecji we Włoszech.

– Barw Dana na MŚ będzie bronić najprawdopodobniej czwórka zawodników – mówi trener Piotr Bernat. – Do wyjazdu szykują się Kacper Kuraś, Kacper Głowienka i Jan Hawrysz wśród kadetów oraz Jakub Trześniak wśród juniorów. Niestety, po raz kolejny przeszkodą nie do pokonania okazują się finanse, gdyż zawodnicy opłacają od 50 do 100 procent kosztów udziału, które sięgają 4000 zł na osobę. Gdyby nie to, mielibyśmy w reprezentacji znacznie więcej zawodników Dana, gdyż prawo startu mają w pierwszej kolejności mistrzowie i wicemistrzowie Polski, a w gronie tym znajdują się jeszcze Igor Głowienka, Paweł Bielecki, Kacper Zawadzki, Krystian Paprocki, Maja Besztak i Filip Daniel. Ogółem na obozie w Krasnobrodzie będziemy mieli około dziesięciu sportowców szykujących się do MŚ. Cieszy mnie fakt, że tym razem będę mógł wspierać naszych reprezentantów na miejscu, mam bowiem jechać do Włoch jako asystent trenerki kadry kadetów. We wrześniu czekają nas jeszcze zgrupowania kadrowe w Węgrowie. MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here