Nigeryjka w Pszczółce

Obianujunwa Nkiru „Uju” Ugoka z Nigerii została koszykarką Pszczółki AZS UMCS. 23-letnia skrzydłowa mierzy 185 centymetrów wzrostu i będzie występować na pozycji numer „4”.
Ugoka cztery lata spędziła na uczelniach w USA. Najpierw grała w Gulf Coast State College w Panama City na Florydzie (dostała się do zespołu All-America NJCAA), potem w Grayson County College i na koniec w Hokies Virginia Tech, gdzie ustanowiła kilka rekordów uczelni, m.in. 213 celnych rzutów w sezonie oraz 16 double-double.
Ostatnie dwa lata Uju Ugoka spędziła we Włoszech. Najpierw w Serie A1 grała w Vassalli 2G Vigarano (średnio prawie 19 punktów i ponad 11 zbiórek i prawie 2 przechwyty na mecz).
Potem wystepowała w zespole Lavezzini Parma (16 punktów i 14 zbiórek na mecz – liderka ligi). – Szukaliśmy zawodniczki, która dobrze zbiera i zabezpiecza deskę, a do tego gra solidnie w ataku – ma dobry rzut z półdystansu – i jest mobilna. Ona spełniała te wszystkie kryteria – wyjaśnia opiekun „Pszczółek” Krzysztof Szewczyk.