Noc sów na UMCS

Lubelscy naukowcy zapraszają na „Noc Sów”, która rozpocznie się w sobotę, 16 marca br. o godzinie 16:30 na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS (ul. Akademicka 19).

Organizatorzy zapraszają na warsztaty oraz nocne wycieczki, które pozwolą poznać sowy w ich naturalnym środowisku.

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jakie gatunki sów żyją w Polsce i w Lublinie, czym żywią się te ptaki, czy wszystkie są aktywne tylko nocą oraz jak można je chronić.

– Będzie też sporo atrakcji dla najmłodszych, wśród nich m.in. nauka wydawania sowich odgłosów, konkurs wiedzy o sowach, gry i zabawy związane z ptasią tematyką. Będzie również okazja do zapoznania się z literaturą ornitologiczną – informuje Beata Wielowińska-Pawlak z biura prasowego UMCS.

Drugą część wydarzenia będą stanowić nocne wycieczki (16 marca oraz 17 marca). Każda z nich rozpocznie się o godzinie 20:15 na pętli autobusowej przy ul. Filaretów. Nocna wyprawa do Starego Gaju zapewni dreszczyk emocji – będzie można usłyszeć i zobaczyć sowy w ich naturalnym środowisku. Zapisy na wydarzenie i szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej www.nocsow.pl.

„Noc Sów” to wydarzenie odbywające się corocznie w marcu w wielu miejscach Polski, organizowane przez Stowarzyszenie Ptaki Polskie. Organizatorem Nocy Sów na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS jest Studenckie Koło Naukowe Biologów UMCS. MG