Nowa dyrektor SP w Różance

(18 sierpnia) Rozstrzygnięto konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej im. Róży Marii Zamoyskiej w Różance. Kierującego od dziesięciu lat placówką Andrzeja Łobko zastąpi koleżanka z pracy, nauczycielka Agnieszka Bilicz-Lejko.

Spośród dwóch kandydatek, dziewięcioosobowa komisja, wybrała nową dyrektor jednogłośnie. Jeszcze przed konkursem, swoją kandydaturę wycofał dotychczasowy szef placówki – Andrzej Łobko. Konkurs odbył się w Urzędzie Gminy Włodawa, który jest organem prowadzącym szkołę.
Agnieszka Bilicz-Lejko, która od 1 września obejmie fotel dyrektora placówki, ze Szkołą Podstawową im. Róży Marii Zamoyskiej w Różance związana jest od ponad dwunastu lat. Tutaj rozpoczęła swoją przygodę z zawodem nauczyciela, który – jak podkreśla – z ogromną satysfakcją wykonuje do dzisiaj. Jest wychowawcą punktu przedszkolnego dla dzieci od 3 do 6 lat. Ukończyła pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą w Siedlcach, a także studia podyplomowe: z logopedii na UMCS, z zakresu kształcenia w klasach I-III również na UMCS oraz z zakresu organizacji i zarządzania oświatą w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Prywatnie mężatka, mama Sebastiana (11 lat) oraz Hani (2 latka). Miłośniczka majsterkowania oraz orgiami. (ad)