Nowa figura już na Poczekajce

Figura Matki Bożej Fatimskiej wróciła na swoje miejsce w kościele pw. Świętego Franciszka z Asyżu na lubelskiej Poczekajce

Nowa figura Matki Boskiej Fatimskiej dotarła już do kościoła pw. Świętego Franciszka z Asyżu na lubelskiej Poczekajce. Zastąpiła tę, którą w grudniu ubiegłego roku zniszczyła jedna z kobiet.


Władzom parafii udało się zebrać wymaganą kwotę prawie 12 tysięcy złotych na zakup nowej figury. Po jej odbiór do portugalskiej Fatimy pojechała grupa pielgrzymów. Nowa figura została już poświęcona i sprowadzona do kościoła na Poczekajce. Na 13 maja zaplanowano uroczyste nałożenie korony, która będzie darem od dzieci komunijnych ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego.

Przypomnijmy, że poprzednia figura została zniszczona podczas grudniowego nabożeństwa w dzień Niepokalanego Poczęcia Maryi. Wierni czekali, aż wybije południe, żeby odmówić modlitwę „Godzina Łaski”. Gdy dochodziła dwunasta, jedna z kobiet, wstała, i głośno krzyknęła: „Teraz!”, po czym ruszyła w kierunku ołtarza.

– Stanęła na schodach ołtarza, przodem do wiernych i zaczęła śpiewać do mikrofonu pieśni religijne. Potem podbiegła do jednego z braci i wdała się z nim w szarpaninę. Na moment została obezwładniona przez paru kleryków, ale wyrwała się, po czym pchnęła umocowaną przy ołtarzu, gipsową figurę Matki Bożej.

Figura rozbiła się w momencie upadku, tułów został oddzielony od głowy, a z rąk Matki Bożej wypadł różaniec – relacjonowała wówczas pani Iwona, nasza czytelniczka, która była świadkiem zdarzenia. Na miejsce przyjechała policja. Kobieta, która zniszczyła figurę, została odwieziona do szpitala psychiatrycznego.

Grzegorz Rekiel