Nowa inwestycja obok Kameny

Kazimierz Zubiński, właściciel „Kameny”, na razie nie wraca do tematu sprzedaży hotelu, a skupia się na wyprowadzeniu go na prostą. Po złagodzeniu obostrzeń powoli przybywa gości, a przy „Kamenie” wkrótce rozpocząć ma się budowa budynku mieszkalno-usługowego.

Rok temu, niedługo po wybuchu epidemii, w internecie ukazało się ogłoszenie o sprzedaży chełmskiego hotelu „Kamena”. Zamieściła je lubelska agencja nieruchomości. Wybudowany w 1975 roku pięciokondygnacyjny hotel „Kamena” o powierzchni z ponad 5200 m kw. z salami konferencyjnymi, lokalami usługowymi, ponad setką pokoi dla gości, miejscami parkingowymi, wyceniono na 16 mln zł. Do sprzedaży jednak nie doszło, a właściciel „Kameny” – Kazimierz Zubiński, zawiesił temat do czasu aż pandemia odpuści. Od tamtego czasu minął rok, sytuacja epidemiczna poprawia się, a K. Zubiński do kwestii sprzedaży „Kameny” na razie nie wraca. Dzięki stopniowemu luzowaniu obostrzeń (zgodnie z wytycznymi na razie goście mogą korzystać z usług hoteli przy 50 proc. obłożeniu) w „Kamenie” powoli przybywa gości.

– Ostatnio zauważyliśmy piętnastoprocentowy wzrost, jeśli chodzi o wynajem pokoi – mówi K. Zubiński. – Widać, że sytuacja trochę się poprawia. Przetrwaliśmy bez zadłużenia, także dzięki oferowanemu wsparciu. Na razie nie myślę o sprzedaży hotelu, tylko o wyprowadzeniu go na prostą. Miejmy nadzieję, że nadchodzą lepsze czasy.

Tymczasem przy „Kamenie” szykuje się ożywienie za sprawą nowej inwestycji. Jeszcze przed epidemią K. Zubiński szykował się do budowy galerii handlowej, która miała przylegać do budynku hotelu. Był już gotowy projekt i pozwolenie na budowę, ale ostatecznie zmieniono plany co do zakresu przedsięwzięcia. Powstać ma tam czterokondygnacyjny budynek mieszkalno-usługowy.

Zgodnie z projektem na parterze mają powstać lokale handlowo-usługowe o łącznej powierzchni blisko 900 m kw. Na pozostałych kondygnacjach zostanie wybudowanych 35 mieszkań o pow. do 60 m kw. Do każdego lokalu zostanie przypisane jedno miejsce postojowe na podziemnym parkingu. Powstanie tam między innymi zamknięty plac zabaw, będą windy, ogrzewanie z sieci miejskiej.

– Z budową zamierzamy ruszyć w tym roku – zapowiada Wojciech Słowański, prezes spółki celowej „Galeria Kamena”, powstałej do realizacji tego projektu.

– To centrum miasta, atrakcyjna lokalizacja i myślę, że ta inwestycja jeszcze bardziej ożywi to miejsce – dodaje K. Zubiński. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here