Nowa śmieciarka za prawie milion

Prawie milion złotych kosztował nowy samochód do wywożenia śmieci, zakupiony przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnych w Chełmie. Pojazd jest wyposażony w specjalne mechanizmy pozwalające na opróżnienie małych i dużych pojemników na odpady.

W ostatnich dniach starego roku, miejska spółka, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, kupiła nowy samochód do odbioru odpadów komunalnych. Pojazd ma ułatwić wywóz przede wszystkich popiołu i odpadów biodegradowalnych. Samochód posiada mechanizmy, pozwalające na opróżnienie zarówno małych, jak i dużych pojemników na odpady o pojemności od 110 litrów do 1 100 litrów. Jest ekonomiczny w utrzymaniu, a dzięki procesowi napowietrzania zebrane odpady nie wydają nieprzyjemnego zapachu.
Auto przyda się spółce tym bardziej, że ta odbiera śmieci nie tylko od mieszkańców Chełma, ale też – od prawie miesiąca – z terenu całej gminy Chełm. Samochód został zakupiony m.in. z uzyskanej w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej niskooprocentowanej pożyczki. Kosztował ponad 940 tys. zł. W bieżącym roku MPGK planuje kupić dwa kolejne specjalistyczne pojazdy, finansowane również z pożyczki z Funduszu. (s)