Nowa specjalistka od promocji miasta

Agnieszka Sadowska, absolwentka kierunku praca socjalna na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, zwyciężyła w konkursie na stanowisko referenta ds. promocji miasta Krasnystaw. Pokonała siedem kontrkandydatek.

Miasto Krasnystaw ogłosiło konkurs na stanowisko ds. promocji po tym, jak z pracy niespodziewanie zrezygnowały dwie zatrudnione w tym referacie osoby. Do konkursu zgłosiło się osiem pań, siedem przeszło pozytywnie ocenę formalną i dostało się na rozmowę kwalifikacyjną. Komisja konkursowa najwyżej oceniła kompetencje Agnieszki Sadowskiej i to ona ma się zająć promocją miasta. – Kandydatka ta od dawna interesuje się szeroko rozumianą promocją. Zachętą do podjęcia tej drogi zawodowej było ukończenie klasy dziennikarskiej w Liceum Ogólnokształcącym im Stefana Czarnieckiego w Chełmie oraz późniejsze studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pani Agnieszka obroniła pracę licencjacką na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz magisterską na kierunku praca socjalna – informuje Krzysztof Gałan, sekretarz miasta Krasnystaw.
Jak podkreśla Gałan zainteresowania nowej pracownicy urzędu oscylują wokół relacji społecznych oraz zabezpieczenia socjalnego, dlatego podczas studiów chętnie angażowała się w planowanie wydarzeń charytatywnych. Współpracowała z Caritas Archidiecezji Lubelskiej oraz Centrum Wolontariatu w Lublinie. – Najwięcej doświadczenia związanego z promocją oraz obsługą nowych mediów zdobyła podczas studiów dziennikarskich, gdzie pełniła funkcję sekretarza Koła Naukowego Dziennikarzy KUL. Ma doświadczenie w organizacji konferencji, konkursów i plebiscytów – dodaje sekretarz. Sadowska pracowała m.in. przy wojewódzkim plebiscycie Aklauda Młodych, w imieniu studentów KUL koordynowała także Ogólnopolski Plebiscyt Mediatory 2014, coroczną galę, na której przyznawane są nagrody dla najlepszych dziennikarzy z całej Polski. – Pani Agnieszka ma szeroką wiedzę na temat tworzenia treści, zarówno na potrzeby gazet, jak i stron internetowych. Jako redaktor naczelny działu gazety internetowej instytutu dziennikarstwa i komunikacji społecznej KUL, poznała podstawy rzetelnej pracy dziennikarskiej. Elementarną wiedzę zdobywała również poprzez ukończenie szkoleń Akademii PARP oraz w praktyce pisząc artykuły z przeznaczeniem na blogi kulturalne i strony prywatne – podsumowuje Gałan. (kg)