Nowa twarz na Żwirki i Wigury

Od lewej: nowy komendant miejski Policji w Chełmie Mariusz Kołtun oraz dotychczasowy p.o. obowiązki komendanta mł. insp. Paweł Łuka

Potwierdziły się nasze przypuszczenia. Komendantem miejskim policji w Chełmie został podinsp. Mariusz Kołtun.


(1 czerwca) W Muzeum Ziemi Chełmskiej odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków nowemu komendantowi chełmskiej policji. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami nowym szefem komendy miejskiej został dotychczasowy podinsp. Mariusz Kołtun – dotychczasowy szef Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Uroczystości przewodniczył komendant wojewódzki Policji w Lublinie, insp. Robert Szewc, a udział w niej wzięli m.in. przedstawiciele samorządów lokalnych, szefowie służb mundurowych oraz przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości.

Podinspektor Kołtun służy w policji od 1991 roku. Od początku był związany z Komendą Miejską Policji w Lublinie, gdzie piął się po kolejnych szczeblach, zajmując stanowiska wykonawcze i kierownicze w pionie kryminalnym. Przez ostatnie dwa lata szefował komendzie krasnostawskiej, a wśród tamtejszych mundurowych cieszył się bardzo dobrą opinią (niektórzy kuszą się nawet o stwierdzenia, że to najlepszy z dotychczasowych komendantów). Z wykształcenia jest magistrem pedagogiki specjalnej, ukończył także policyjny kurs oficerski w Szczytnie. Jak mówił podczas piątkowych uroczystości w muzeum, w pracy najbardziej ceni sobie zaangażowanie, sumienne wykonywanie obowiązków służbowych oraz lojalność. (pc)