Nowa wiceprezydent Lublina

Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, na stanowisku wiceprezydenta zastąpi, Krzysztofa Komorskiego, który w ostatnich wyborach zdobył mandat radnego wojewódzkiego

Beata Stepaniuk-Kuśmierzak obejmie stanowisko zastępcy prezydenta ds. kultury, sportu i partycypacji. Zmian w ratuszu jest więcej.


Nowa wiceprezydent ma 30 lat, w 2010 roku została miejską radną Platformy Obywatelskiej. Podczas ostatniej kampanii wyborczej była rzecznikiem prasowym komitetu Krzysztofa Żuka. W październiku z powodzeniem kandydowała do rady miasta.

Objęła mandat, ale w kuluarach spekulowało się, że zastąpi Krzysztofa Komorskiego na stanowisku wiceprezydenta (Komorski odszedł z ratusza, obejmując mandat radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego, został również wiceprezesem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji).

W miniony piątek, 21 grudnia przypuszczenia się potwierdziły. Prezydent Żuk ogłosił, że Stepaniuk-Kuśmierzak będzie jego zastępcą ds. kultury, sportu i partycypacji. – Po ośmiu latach przyszedł czas na nowe wyzwania. Można powiedzieć, że to ukoronowanie mojej dotychczasowej drogi, choć nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa – cieszyła się w piątek nowa wiceprezydent.

Kiedy oficjalnie obejmie stanowisko? – Prawdopodobnie na początku stycznia. Wcześniej będę musiała złożyć mandat radnej. Zastąpi mnie Piotr Choduń – dodała. Warto przypomnieć, że pozostałymi zastępcami prezydenta są: Artur Szymczyk (ds. inwestycji i rozwoju), Monika Lipińska (ds. społecznych) i Mariusz Banach (ds. oświaty i wychowania).

Powołanie B. Stepaniuk-Kuśmierzak to nie jedyna zmiana personalna w ratuszu. – Od stycznia pracę rozpocznie pełnomocnik prezydenta ds. dzielnic. Będzie nim Jan Madejek, wieloletni radny (w październiku bezskutecznie ubiegał się o reelekcję – przyp. aut.).

Zajmie się koordynacją rosnącej liczby inwestycji realizowanych w dzielnicach, współpracą w tworzeniu strategii dla dzielnic oraz wspieraniem bieżącej współpracy miasta z radami dzielnic – informuje Katarzyna Duma z biura prasowego urzędu miasta. Warto dodać, że od stycznia K. Duma zastąpi na stanowisku rzecznika prasowego Beatę Krzyżanowską, która zostanie zastępcą dyrektora kancelarii prezydenta.

Prezydent powołał również Michała Karapudę na stanowisko pełnomocnika ds. Programu Jubileuszu 450-lecia Unii Lubelskiej. Z kolei pełnomocnikiem ds. Strategii 2030 został Mariusz Sagan, dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów.

Grzegorz Rekiel

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here