Nowe auto dla DPS w Surhowie

Dom Pomocy Społecznej w Surhowie ma nowy samochód marki Opel Vivaro, w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

17 grudnia w zimowej scenerii uroczyście poświęcono nowe auto, które trafiło do DPS w Surhowie. Poświęcenia dokonał kapelan DPS ks. Edward Łatka – proboszcz parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Łukasza w Surhowie.

– Dzięki pozyskanym z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych środkom, jak i środkom z budżetu powiatu, będziemy mogli wesprzeć mieszkańców Domu Pomocy w Surhowie w ich codziennym, często trudnym funkcjonowaniu – mówił podczas uroczystości Andrzej Leńczuk, starosta krasnostawski.

– To także duża pomoc dla prowadzących placówkę. Bariery komunikacyjne to dzisiaj jeden z najpoważniejszych problemów, z jakimi zmagają się osoby niepełnosprawne – dodał.

Monika Łukasik, dyrektor DPS w Surhowie, podkreślała: – Bardzo cieszę się, że mamy już nowy samochód, który będzie służył naszym mieszkańcom.

Oplem Vivaro podopieczni DPS-u będą wożeni nie tylko do przychodni, czy szpitali, ale i także na spotkania integracyjne i wycieczki krajoznawcze. Samochód jest w pełni przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością. (k)