Nowe ciągniki w ZSP nr 2

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krasnymstawie otrzymał nowy sprzęt i maszyny rolnicze w ramach projektu „Modernizacja i dostosowanie bazy szkolnictwa zawodowego do potrzeb rynku pracy w powiecie krasnostawskim”.


– Szkolny park maszynowy wzbogacił się między innymi o dwa ciągniki rolnicze firmy New Holland, nawigację GPS z systemem automatycznego sterowania maszyn i urządzeń, kosiarkę dyskontową oraz prasę zbierającą – informuje Ewelina Rudy, rzecznik powiatu krasnostawskiego. – Wszystko to fabrycznie nowy sprzęt za blisko 500 tys. zł, który będzie bardzo pomocny w praktycznej nauce zawodu i kształceniu młodzieży – podkreśla starosta krasnostawski Janusz Szpak.

Odbioru sprzętu dokonali: starosta Szpak, naczelnik wydziału oświaty, kultury, kultury fizycznej i turystyki Sławomir Kamiński oraz dyrektor ZSP nr 2 Elżbieta Zadrąg. Szkoła czeka już na kolejny sprzęt m.in.: wyposażenie dydaktyczne dla zawodu technik optyk oraz wyposażenie dydaktyczne do pracowni montażu i eksploatacji instalacji elektrycznych. (k)