Nowe kierunki

Nowości na chełmskich uczelniach. W przyszłym roku akademickim na PWSZ w Chełmie rusza kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, a na WSSMiKS – administracja ze specjalnościami celno-skarbową i samorządową.

Bezpieczeństwo narodowe to jeden z najnowszych kierunków studiów realizowanych na polskich uczelniach. Już rok temu pojawił się w Chełmie za sprawą Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej.

– Wychodząc na przeciw absolwentom szkół średnich, którzy ukończyli klasy mundurowe, otworzyliśmy kierunek bezpieczeństwo narodowe – mówił nam przed rokiem Michał Gołoś, rektor uczelni i podkreślał, że ten innowacyjny i praktyczny kierunek studiów będzie nastawiony nie tylko na teorię, ale w dużej mierze praktykę. – Uzupełniany będzie szkoleniami, zajęciami praktycznymi i wizytami studyjnymi – podkreślał rektor.

W roku akademickim 2018/2019 WSSMiKS ponownie ogłasza nabór na ten kierunek i zachęca specjalnościami: zarządzanie bezpieczeństwem publicznym, zarządzanie obronnością państwa oraz zarządzanie i operowanie systemami bezzałogowymi.

Ale to nie koniec nowości na WSSMiKS. Studenci mogą rekrutować tam także na kierunek administracja.

– Stale poszerzamy naszą ofertę edukacyjną i dostosowujemy ją do potrzeb rynku pracy. W tym roku stawiamy na administrację, w ramach której przygotowaliśmy dwie specjalności: samorządową i celno-skarbową – podkreśla rektor.

Nowości w nadchodzącym roku akademickim nie zabraknie też w PWSZ w Chełmie. Jak informuje Katarzyna Józefacka z działu promocji, uczelnia uzyskała pozytywną opinię Państwowej Komisji Akredytacyjnej w sprawie prowadzenia nowego kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Jego uruchomienie planowane jest jednak nie od października, ale od semestru zimowego.

Przypominamy też, że pełny wykaz kierunków i specjalności, a także szczegółowy terminarz rekrutacji na obu chełmskich uczelniach można znaleźć na ich stronach internetowych. (mg)