Nowe „M” rosną jak grzyby po deszczu

Hossa na rynku mieszkaniowym w Lublinie trwa w najlepsze. Nowe inwestycje rosną jak grzyby po deszczu. Niestety, rosną też ceny mieszkań. Z najnowszą ofertą deweloperów oraz firm pośredniczących w obrocie nieruchomościami można było zapoznać się podczas 9. edycji Giełdy Mieszkań, która w sobotę i niedzielę odbywała się w Centrum Gala przy ul. Fabrycznej.

Nowe inwestycje powstają nie tylko z dala od centrum, ale niemal w samym sercu miasta. Tutaj brylują Bronowice, które szczególnie upodobali sobie deweloperzy.

Podczas giełdy Galadom, firma funkcjonująca na lubelskim rynku budownictwa od 1997 roku, informowała o budowie kolejnego, czwartego budynku na Osiedlu Foksal przy ulicy Firlejowskiej. W trzech poprzednich już do blisko trzech lat mieszkają lokatorzy. W nowym budynku znajdą się 63 mieszkania o powierzchni od 26 do 72 metrów kwadratowych. Cena za mkw. jeszcze nie została ustalona, ale na mniej niż 5300-5500 zł nie ma co liczyć.

Nieopodal, przy ul. Bronowickiej vis a vis Specjalnej Szkoły Podstawowej nr 26 Galadom ma rozpocząć także budowę nowego osiedla. Tej informacji podczas giełdy przedstawiciele dewelopera jednak potwierdzić nie chcieli, oferując inne swoje inwestycje – między innymi segmenty na Osiedlu Kosynierów (112 mkw., w tym 96 mkw. pow. mieszkalnej za 580 tys. lub wykończony za 640 tys.), a także mieszkania na Osiedlu Felin Skalskiego w budynku B 2 w cenie od 5150 do 5200 zł za mkw. i w B3 od 5300 do 6000 zł za mkw.

Na Bronowicach przy ul Grabskiego 23 inwestycję prowadzi także firma Chrzanowscy Development. W 6-piętrowym budynku (widać już 2. piętro) znajdzie się 81 mieszkań o powierzchni od 35 do 80 mkw. Cena od 5100 do nawet 5800 zł za mkw. Za miejsce postojowe trzeba zapłacić 25 tysięcy zł, a za komórkę lokatorską 4-5 tys. zł.

Chrzanowscy Development na Bronowicach rozpoczną wkrótce kolejną dużą inwestycję (kilka budynków). Na razie jest ona na etapie uzyskiwania pozwoleń, stąd deweloper jeszcze oficjalnie podczas giełdy nie chciał o niej informować.

Nową inwestycję zaprezentował także TBV. Przy ul. Jutrzenki w budynku 4 i 6-piętrowym powstanie 125 mieszkań o pow. 30-76 mkw. Rozpoczęcie budowy zaplanowano na I kwartał przyszłego roku, a zakończenie planowane jest na koniec 2021 r. Ceny mieszkań poznamy wkrótce.

Po szczegóły oferty trzeba udać się jednak do biura sprzedaży dewelopera, mieszczącego się przy ul. Pana Balcera 6B. Podczas giełdy spółka TBV oferowała za to mieszkania na nowo powstającym Osiedlu Regaty przy ul. Zemborzyckiej oraz na Osiedlu Europejskim na Felinie. By zamieszkać w okolicy Zalewu Zemborzyckiego trzeba liczyć się z wydatkiem 5200-5800 zł za mkw., z kolei na Felinie (etap Lisbona, budynki A 9, A10 i A11) od 5200 do 5400 zl za mkw.

Podczas giełdy nie brakowało także propozycji spoza Lublina. MAK Dom oferował mieszkania na Osiedlu Polesie w rejonie ulicy Klonowej w Świdniku w cenie od 5430 do 5900 zł za mkw. Inwest Kapital zachęcał z kolei do zamieszkania w „Domach pod Lublinem” przy ul. Za Torami w Niedrzwicy Dużej. Cena 450 tysięcy zł (stan deweloperski) za dom z poddaszem (123 mkw.) na działce o pow. 580 mkw. KB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here