Nowe przedszkola dla 488 maluchów

Urząd Miasta Lublin wynajmie pomieszczenia dla nowych oddziałów przedszkolnych przy ul. Dożynkowej i Berylowej. Od września znajdzie się tam miejsce dla 488 przedszkolaków.
Miasto poszukiwało też pomieszczeń na oddziały przedszkolne na Sławinku i Bronowicach, ale nie udało się tam odnaleźć odpowiednich lokali.


Najbardziej potrzeba miejsc w przedszkolu na Węglinie Południowym. W trakcie tegorocznej rekrutacji do oddziałów przedszkolnych w nowej szkole podstawowej przy ul. Berylowej na 150 miejsc zgłoszono aż 411 dzieci. Dlatego na potrzeby przedszkola miasto wynajmie dodatkowy w pełni wyposażony pięciokondygnacyjny budynek przy ul. Onyksowej (Węglin Południowy) o powierzchni ok. 2 tys. m2.

– Dzięki temu oddział przedszkolny nowej Szkoły Podstawowej nr 58 przy ul. Berylowej będzie miał 300 miejsc zamiast pierwotnie planowanych 150 – zapowiada prezydent Lublina, Krzysztof Żuk.

Nowe przedszkole na Onyksowej będzie administracyjnie częścią SP przy ul. Berylowej. Na majowej sesji radni uchwalili, że placówka będzie nosiła numer 88. Przedszkole dla 300 dzieci będzie korzystać z sal do zajęć w budynkach przy ul. Berylowej 7 i ul. Onyksowej 6a

Dożynkowa – mieszkańcy doczekają się przedszkola

Rodzice dzieci z Ponikwody też odetchną z ulgą, ratusz zapowiada wynajem pomieszczeń na przedszkole przy ul. Dożynkowej 38. Docelowo w nowej placówce będzie miejsce dla 12 grup przedszkolnych, czyli 288 dzieci. – Oddziały przedszkolne będą włączone w strukturę Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 – zapowiada prezydent Krzysztof Żuk.

– Miejsca w grupach przedszkolnych, usytuowanych w budynku przy ul. Dożynkowej, zostaną przeznaczone dla dzieci nie przyjętych w I turze rekrutacji, a pozostałe, udostępnione w rekrutacji uzupełniającej do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, która odbędzie się w dniach 15-19 czerwca – dodaje.

Przedszkole na Ponikwodzie powstanie w wynajętym przez miasto obiekcie o powierzchni 2,5 tys. m2 . Na ostatniej, czwartkowej ( 21 maja) sesji radni przyjęli już utworzenie nowego przedszkola o numerze 89. Nowa placówka będzie częścią Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Orląt Lwowskich. Docelowo będzie przebywać w niej 150 dzieci, które skorzystają z sal w budynkach przy ul. Dożynkowej 38 i ul. Tumidajskiego 6a. EK