Nowe rzeźby w Krasnymstawie

Na placu MDK i Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie odbył się wernisaż pleneru rzeźbiarskiego „Szopka Bożonarodzeniowa”. Prace nad stworzeniem rzeźb trwały pięć dni.

Projekt został dofinansowany przez miasto Krasnystaw w kwocie 18 tys. zł. W plenerze rzeźbiarskim udział wzięli: Natalia Sobczak z Gościcina, Marcin Różycki z Polan, Mariusz Opoka z Adeliny, Andrzej Mirończuk z Jabłoni i Zenon Stańko z Rybnika. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Twórców Kultury „Paleta”, działające przy KDK. Na wernisaż zaproszono wielu gości, przyjaciół oraz tych, którzy wsparli przedsięwzięcie.

W podsumowaniu pleneru uczestniczyli m. in. burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk, wiceburmistrz Wojciech Kaczmarczyk, radny powiatu krasnostawskiego Mirosław Księżuk reprezentujący poseł Teresę Hałas czy ks. Jarosław Wójcik. Drewno na rzeźby w formie darowizny przekazała dyrektor SP w Siennicy Różanej Katarzyna Czajka. Podczas pleneru powstało 10 rzeźb, które będą zaprezentowane w tegorocznej szopce bożonarodzeniowej. (i)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here